Mit jelent a keresőoptimalizálás a gyakorlatban? Hogyan kell nekifognod a honlapod optimalizálásának, hogy több vevő jöjjön? Ebben a cikkben megmutatjuk, hogy mik a legfontosabb lépések, hogy minél több látogatót szerezz a keresőből.
Három nagyobb területet fogunk lefedni: a kulcsszókutatást, a SEO szövegírást és a linképítést. A technikai dolgokra itt nem térünk ki külön, arról kicsit részletesebben ebben a cikkben olvashatsz. Lássuk is, hogy miért annyira fontos ez a három pillér a SEO-ban és mit kell a gyakorlatban tenned ahhoz, hogy a Google jó helyen hozzon fel.
I. Keresőoptimalizálás a gyakorlatban: Kulcsszókutatás
Egyébként miért is fontos a SEO? Dióhéjban, a keresőoptimalizálással azt éred el, hogy a Google minél előnyösebb helyen hozza a honlapod különböző oldalait a releváns lekérdezésekre. Nem fizetünk a jó helyezésért, hanem az úgynevezett organikus találatok között jelenünk meg, tehát hosszútávon nagyon megéri.
És akkor kulcsszókutatás. Minden egyes SEO folyamat ezzel a lépéssel kezdődik. Kiválasztjuk azokat a kifejezéseket, amikre a célpiacunk keres a Google-ben. Amennyire fontos ez a lépés, annyira sokan kis hagyják. Akár hiszed akár nem.
Sok vállalkozó úgy van vele, hogy ő biztosan tudja, hogy mit írnak be a keresőbe az emberek. És utána sem néz. Ez nagy baj, mert a vevők nagyon sok esetben másképp gondolkodnak és más kifejezéseket is használnak, mint az eladók.
Ráadásul ismerheted akármennyire a saját termékeidet, maga a kulcsszókutatás nem merül ki abban, hogy milyen aloldalakat készítesz a szolgáltatásaidnak. Ebben sokkal, de sokkal több van.
Azért is tudnod kell, hogy milyen kulcsszavakat ír be a célpiacod a keresőbe, mert ez alapján fogsz tudni tartalmat készíteni. Bizony, nem egyetlen kulcsszóra célzunk a keresőoptimalizálás során. Nem is ötre vagy tízre. Sokszor egy honlapot több száz kulcsszóra célzunk meg. Ezekre fogjuk felépíteni a blog bejegyzéseket.
Nem szabad elfelejteni, hogy azok a kulcsszavak is számítanak, amire havonta csak 10 alkalommal keresnek rá. Egyrészt könnyebb jó helyezést elérni velük. Aztán ugye mégiscsak hozol azzal a cikkel havi 10 látogatót. A 10 látogatóval meg mégiscsak előrébb vagy, mint nullával. Másrészt minél jobban le kell fedned a témádat a google számára, hogy a kereső hitelesnek tekintsen.
Milyen kulcsszókutatási eszközöket érdemes használnod? Nem kell itt a többszáz eurós szoftvereket használnod, hogy megtaláld a legjobb kifejezéseket. Nyugodtan használd a Google Ads kulcsszótervezőjét és a keywordtool.io honlapot.
II. Keresőoptimalizálás a gyakorlatban: SEO Szövegírás
Tehát, ahogy megbeszéltük, nagyon fontos, hogy a témádat lefedd a Google szemében, még a kis keresésű kulcsszavakkal is. Erre pedig a SEO szövegírás vagyis a blogolás lesz a legjobb eszközöd. Ez az egyik legfontosabb (és a legidőgényesebb) része a keresőoptimalizálásnak. De meg kell mutatnod, hogy szakértője vagy a saját témádnak. A Google-nek és az olvasóknak (vagy ha úgy tetszik, a leendő ügyfeleidnek) egyaránt.
Az első szabály a SEO szövegírás során, hogy 1 cikkel egyetlen kulcsszót próbálj megcélozni. A tartalom legyen érdekes és sokat mondó, felejtsd el a semmitmondó, felszínes szövegeket.
Bár sokan félnek velős tartalmat és sok infót tenni egy-egy cikkbe, hidd el, hogy nem kell. Ugyanis akár 5000 szavas cikket is írhatsz, akkor sem fogsz tudni minden egyes apró és fontos információt beletenni a szolgáltatásoddal kapcsolatban. Ugyanúgy szüksége lesz rád a vevőnek, ha elolvasta a cikkedet, csak most már azt is tudni fogja, hogy értesz ahhoz, amit mondasz magadról.
Éppen ezért mindig adj választ az emberek kérdésére vagy a keresési kifejezésekre. Nyilván ezt néha röviden is meg lehet oldani, de vannak olyan komplex témák, ahol már egy nagyobb lélegzetű szövegre lesz szükséged. Mindig írj érhetően, ne használj mindenféle szakszavakat.
A keresőoptimalizálás alapja a jó blog és ezzel együtt a jó SEO szövegírás. Bármennyire is akarnak sokan ezzel ellenkezni. Nem csak írogatásról van szó. Ha nem feded le a témádat rendesen, a Google nem fogja a termékeid vagy szolgáltatásaid oldalát előre hozni, technikailag hiába kifogástalan honlapod. Ahhoz, hogy bizonyítsd, megérdemled a Google és az emberek bizalmát, kell a szakértői blog. Az pedig legalább 20-30 cikknél kezdődik. És természetesen folyamatosan újakat is kell publikálni. A minimum minimuma pedig ezek után havonta egy cikk közlése.
III. Keresőoptimalizálás a gyakorlatban: Linképítés
Miért kell a linképítés? Mert a Google akarja. Persze megvan a maga oka, hiszen a Google azokat az oldalakat veszi komolyan, amire több weboldal is hivatkozik. Van benne azért ráció. De a lényeg, hogy ezt úgy is mondhatnám, inkább a Google-nek csináljuk. Nem elsősorban a látogatóknak vagy magunknak. Ha meg jön belőle forgalom a honlapunkra, az csak abszolút pozitív.
Itt azért megemlíteném, hogy a Googlenek azok a fontos linkek, amik megbízható és minőségi oldalról jönnek.
Hogyan érheted el, hogy minél több, de mégis hasznos link mutasson a honlapodra?
- Írj vendég blogokat más szakmai honlapokon. Ne tarts attól, hogy ez a konkurencia honlapján lesz. Téged ugyanúgy meg fognak keresni ezzel kapcsolatban, légy rá nyitott.
- Érdemes egyébként több honlapot is üzemeltetni, ezeknek manapság nem magas az éves költségük. Ha több honlapod van, elhelyezhetsz a tartalomban egymásra mutató linkeket.
- Ezen kívül pedig magazinokban is publikálhatsz, a lényeg, hogy legyen nagy az olvasótábor.
A linképítéssel azonban ésszel kell haladni. Havi 20 külső linknél többet nem nagyon szabad ‘szerezni’, mert félő, hogy megbüntet a Google.
Megáll-e valaha a keresőoptimalizálás?
Erre egyszerű a válasz: nem. Ne hagyj fel a folyamattal, mert a konkurenseid sem alszanak, hanem kitartóan mennek előre.
De végülis miért is hagynál fel vele? Nem csak egy költséghatékony csatornáról van szó, hanem ez az egyik legerősebb (ha nem a legerősebb) marketing eszköz a kezedben, ami még a márkaépítéshez is szuper eszköz.
Ha érdekel, nyugodtan nézz rá a SEO szolgáltatásainkra. Ha bármi kérdésed van, írj nekünk az info@shapemarketer.com email címre.
Sok szerencsét Neked!